Solidne meble na taras

Wiele osób urządzając swój wymarzony taras czy to w bloku, czy też w domu, zastanawia się, co począć z meblami. Zwykłe plastikowe zestawy ogrodowe są odporne na deszcz i mróz, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je szmatką, aby można z nich było komfortowo korzystać. Są jednak dość delikatne i kruche, a do tego… niezbyt eleganckie. Z kolei stawianie na tarasie mebli z tapicerką niezbyt ma sens: tapicerka szybko nawilgnie i nie będzie nadawała się do użytku. Jakie powinny wyglądać zatem idealne meble na taras?

Kategoria: Blog

meble na taras

Trwałość i jeszcze raz trwałość

Idealne meble na taras powinny być trwałe. Chodzi o to, aby można było na nich komfortowo przesiadywać bez obaw o ich pęknięcie czy zarwanie się. Stół powinien być solidny, aby dało się na nim wygodnie zjeść obiad. Nie może on się chwiać i przesuwać tak, że byle dotknięcie go powoduje rozlewanie się zupy z talerzy i napojów ze szklanek. Dlatego wiele osób chwali sobie solidne stoły, posiadające mocne nogi żeliwne, które utrzymują stół w miejscu. Blat takiego stołu powinien być zrobiony z równych, solidnych desek, które nie będą uginały się, gdy ktoś oprze o nie łokcie. Tak wykonane stoły mają jeszcze jedną zaletę. Mogą stać na tarasie cały rok i nie niszczeją. Pielęgnacja mebli ogranicza się więc do umycia ich po zimie, ewentualnie do odświeżenia lub wymiany desek raz na kilka lat. Takie meble również idealne do montażu, jeśli chodzi o tarasy w blokach. Nie ma potrzeby wnoszenia przez mieszkanie ogromnych ław czy stołu. Wszystko składamy… na tarasie. Ciężkie nogi stołu warto podkleić filcem, aby nie rysowały kafelków lub paneli.

Przytulność               

Nie należy zapominać, że meble na tarasie muszą być nie tylko praktyczne, ale również przytulne. Dlatego kompletując zestaw idealny warto wybierać żeliwne nogi do ławek czy stołu, ale te, które są ładnie wykonane i zdobione. Kładąc na meblach komplety miękkich i ciepłych koców i poduszek stworzymy zestaw, który będzie zachęcał do odpoczynku. Oczywiście trzeba pamiętać, aby koce i poduszki zabierać z tarasu, gdy będą zapowiadane deszcze.