Stolik według własnego pomysłu

Kategoria: Blog

noga do stolika

Meble według własnego projektu to marzenie wielu ludzi. Często zdarza się, że szukamy idealnego stolika na nasz taras, a jak na złość, nigdzie nie można znaleźć tego, co nas interesuje. Gdy podoba nam się kolor blatu okazuje się, że nogi stołu kompletnie nie pasują do stylu urządzenia naszego tarasu. I odwrotnie. Gdy zna­jdziemy stół o ładnych nogach okazuje się, że blat nie jest do końca tym, co sobie wymarzyliśmy. Dlatego coraz więcej ludzi szuka sposobu, jak stworzyć swój stół idealny.

Oddzielnie nogi, oddzielnie blat

Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest oddzielne kupienie nóg, a oddzielne blatu. Tym sposobem uzyskamy efekt najbardziej zbliżony do zamierzonego. O ile zakup blatu nie jest trudny, o tyle wiele osób zastanawia się, gdzie znaleźć idealne nogi do stolika. Zacznijmy od blatu. Najzwyklejszy, szklany blat wystarczy zamówić u szklarza, podając mu wymiary, jakich oczekujemy. Jeśli chodzi o blaty drewniane, bez problemu można zamówić je w wielu sieciowych marketach budowlanych, sklepach meblowych, a nawet niektórych tartakach. Jeśli komuś zależy na naprawdę mocnym blacie, może zdecydować się na solidną płytę zamówioną u kamieniarza. Jeśli chodzi o nogi do stolika, wśród nich decydowanie prym wiodą nogi żeliwne.

Nogi żeliwne            

Nogi żeliwne są po prostu najlepsze pod każdym względem. Przede wszystkim są niezwykle solidne i trwałe, nie uszkodzi ich więc ani obijający się o nie odkurzacz w domu, ani kosiarka w ogrodzie. Ponieważ są bardzo wytrzymałe, udźwigną każdy rodzaj blatu. Nie będzie więc problemu, jeśli za jakiś czas szklany blat znudzi nam się i postanowimy wymienić go na dębowy.  Jednak co najważniejsze, żeliwne nogi są modne i ponadczasowe. Misternie ułożone aplikacje i ciekawe wzornictwo sprawia, że odbiegają one zdecydowanie wyglądem od tanich plastikowych nóżek znanych z większości stolików.  Żeliwne nogi dzielnie znoszą trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu stolik stworzony przy ich użyciu przetrwa nawet najgorsze zimy, gdy pozostawi się go w ogrodzie.