Ferrum Wodecki
slider 1slider 2slider 3

> O Nas,s2.html

Odlewnia żeliwa i aluminium – o nas

Odlewnia Ferrum-Wodecki to rodzinna firma prywatna. Początkiem firmy była działalność rzemieślniczo-odlewnicza rozpoczęta w roku 1983 przez Józefa Wodeckiego.

Z każdym kolejnym rokiem trafne inwestycje owocowały progresywnym rozwojem firmy.

Produkcja grzejników żeliwnych i aluminiowych

Jednym z najważniejszych aspektów naszej działalności jest produkcja kaloryferów kaloryferów żeliwnych oraz kaloryferów aluminiowych. Na początku lat 90. uruchomiona została linia technologiczna do wytwarzania grzejników żeliwnych typu T-1 i TA-1. Było to wyzwanie, któremu nasza firma sprostała dzięki olbrzymiemu wkładowi intelektualnemu i organizacyjnemu. Kolejny krok milowy w historii firmy to zakup i uruchomienie w latach 90. linii technologicznej do produkcji grzejników aluminiowych (z dwoma maszynami ciśnieniowymi typu Castmatic 1000), wymagającej zaawansowanej wiedzy z dziedziny odlewnictwa ciśnieniowego stopów aluminium. Równocześnie odlewnia żeliwa rozszerzała swoją gamę produktów o między innymi żeliwne włazy kanałowe produkowane na bardzo wymagający rynek niemiecki kooperacji z firmą Amsbeck w Varendorf. W zakresie naszej działalności mieści się ponadto produkcja nóg do ławek, nóg do stolików oraz nóg do innych mebli ogrodowych. Wykonujemy ozdobne nogi żeliwne i nogi aluminiowe.

Odlewnia żeliwa kolejny etap rozwoju technologicznego zawdzięcza uruchomieniu wysokojakościowego produktu z branży motoryzacyjnej, a mianowicie korpusu sprężarki do samochodów ciężarowych dla litewskiego potentata z branży firmy Aurida.

Na przestrzeni kilkunastu lat zarząd firmy, w skład którego obecnie wchodzi: Józef Wodecki oraz jego trzej synowie: Rafał, Wiktor oraz Piotr, wypracował swoją własną strategię rozwoju oraz ciągłego wdrażania rozwiązań innowacyjnych.

Zapraszamy do współpracy.

Odlewnia Ferrum-Wodecki Sp. J.
ul. Kolejowa 11A,
26-200 Końskie
NIP: 658 00 01 337
Regon: 290889201

Projekt i realizacja: rosso.pl